Usługi w chmurze Gdańsk

Usługi w chmurze Gdańsk


Czy rozważasz outsourcing części swojego IT do chmury?

Doradzamy w zakresie usług w chmurze i wspieramy w wyborze i wdrażaniu sieci IT. Oto przegląd naszych usług.


Serwer w chmurze

Zarządzamy maszynami wirtualnymi (zwykle Proxmox lub VMware), zajmując się takimi kwestiami, jak bezpieczeństwo, aktualizacje i kopie zapasowe. Chociaż serwer nie jest już w firmie, ale w centrum danych, musi być pod stałą kontrolą specjalistów.

Alternatywnie możesz wypożyczyć serwer jako maszynę wirtualną w środowisku, w którym dostawca dba o odporność, zaporę i tworzenie kopii zapasowych. Koszty są oczywiście wyższe. Miej to na uwadze, gdy natrafisz na bardzo tanie oferty w czasopismach branżowych i Internecie - często dostajesz „tylko” moc obliczeniową.

Niezależnie od wybranego wariantu warunkiem koniecznym jest zawsze połączenie internetowe z szybkim przebyłem i pobieraniem.

Stacje robocze w chmurze

Zamiast instalować komputery PC w biurze ze wszystkimi programami lokalnie, możesz również udostępnić użytkownikom stacje robocze z centrum danych. Można to zrobić na dwa sposoby:

Usługa pulpitu zdalnego zamiast komputera
Instalujesz serwer terminali, za pomocą którego wszyscy użytkownicy mogą pracować przez linię VPN przez Internet z danymi i programami na serwerze. Możliwe jest zaoferowanie wszystkim użytkownikom jednolitego interfejsu z programami lub dostosowanie miejsc pracy do potrzeb użytkownika.

Pulpit wirtualny zamiast komputera
Alternatywnie, dla każdego użytkownika można zainstalować kompletną stację roboczą na komputerze PC jako maszynę wirtualną (hostowany pulpit) na serwerze w centrum danych. Pozwala to użytkownikowi na elastyczną pracę online przez VPN i Internet z komputera. Alternatywnie można to również zrobić za pomocą cienkiego klienta lub notebooka. Użytkownicy notebooków mogą przenosić kopię swojego wirtualnego obszaru roboczego i pracować w trybie offline w podróży. Po ponownym połączeniu z serwerem zmiany są odzwierciedlane z powrotem na serwerze.


Office 365

Skrzynka pocztowa jest prawdopodobnie najbardziej znaną funkcją Office 365. Zamiast uruchomić własny serwer poczty, możesz wypożyczyć go w chmurze. W standardowym pakiecie otrzymasz skrzynkę pocztową Exchange z 50 GB miejsca.

Najlepszym połączeniem serwera Exchange jest program Outlook lub Outlook Web Access, dzięki którym możemy uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej. W naszej ofercie posiadamy licencję programu Office365.

SharePoint i OneDrive dla Firm

Jeśli potrzebujesz współpracować przy dokumentach, odpowiedzią jest hostowany serwer Sharepoint lub jego odmiana OneDrive dla Firm. Przechowując dane w chmurze, wszyscy współpracownicy mogą szybko uzyskać dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca.

Oprócz przechowywania plików SharePoint może także wyświetlać strony internetowe, strony wiki, kalendarze zespołów itp.


 
Skontaktuj się z nami

Napisz do nas!