Administracja siecią IT Gdańsk

Administracja siecią IT Gdańsk


Dbamy o wszystkie elementy Twojej sieci IT.

Windows Server, Exchange Server, Terminal Server - otrzymasz wymagany sprzęt serwerowy i wszystkie komponenty sieciowe z jednego źródła. Nasz cel: idealne środowisko IT dla Twojej firmy, które działa płynnie przez całą dobę oraz działa i działa ...


Zastanawiasz się nad stałą opieką informatyczną?

Zapoznaj się z przygotowanymi odpowiedziami dotyczącej administracja siecią IT Gdańsk.

1Co to jest administracja siecią?
Administracja sieci jest ważną częścią opieki IT, której klienci potrzebują do funkcjonalnych i wygodnych operacji. Administracja jest optymalnie dostosowana do wymagań klienta i wymagań istniejących w firmie. W wielu przypadkach administracja sieci rozpoczyna się od instalacji wymaganych komponentów. Zaczyna się to od serwera i zapory ogniowej w celu wdrożenia profesjonalnych zabezpieczeń i prowadzi poprzez przełączniki do sieci WLAN w celu wydajnej pracy przedsiębiorczej. Konfiguracja to kolejny ważny aspekt naszej wysokiej jakości administracji sieci. Jest realizowany zgodnie z potrzebami, a zatem zawsze indywidualnie. Jeśli wszystko jest skonfigurowane w sposób zadowalający naszych klientów, przejmujemy utrzymanie sieci. Zapewnia to nie tylko pełen komfort.
2Jakie są typy serwerów?
Administracja sieci jest możliwa dla różnych typów serwerów. Naszą główną wiedzą specjalistyczną jest HP Network Administration (Hewlett Packard), ale jesteśmy również ekspertami w dziedzinie Dell i Fujitsu. Ponadto serwery wirtualne są przedmiotem naszej zawsze indywidualnie wdrażanej obsługi sieci. Serwery wirtualne obejmują serwery Hyper-V, VMWare oraz Proxmox, nasz zakresu usług obejmuje również synchronizacje serwerów.
3W jaki sposób najlepiej zaplanować i zrealizować infrastrukturę?
Inwentaryzacja, którą należy przeprowadzać ostrożnie i na żądanie, stanowi solidny fundament każdej dobrze dopasowanej i właściwie funkcjonującej infrastruktury. Wszystkie elementy są sprawdzane i dokładnie testowane pod kątem funkcjonalności, np. zgodności. Aby sieć optymalnie pasowała do wszystkich komponentów, muszą być spełnione określone warunki. Dotyczą one okablowania, a także linii internetowej i hostingu. Aby wszystko było spójnie zaprojektowane, analiza spostrzeżeń klienta jest ważną podstawą, którą spełniamy z techniczną wykonalnością dla wysokich wymagań. W rezultacie powstaje koncepcja dostosowana do potrzeb.
4Czy systemy są regularnie konserwowane?
Oczywiście regularny przegląd systemów jest niezbędny i jest konsekwentnie przeprowadzany przez naszych ekspertów. Koszty można znacznie zmniejszyć, jeśli źródła błędów zostaną wykryte w odpowiednim czasie. Ponadto oferujemy kompleksowe monitorowanie.
5Czy administracja może odbywać się za pomocą zdalnej konserwacji?
Oczywiście ta forma zdalnej konserwacji jest również oferowana, od czasu do czasu przeprowadzamy również konserwację w samej firmie. Z jednej strony często otrzymujemy ważne, a zatem ukierunkowane informacje o odpowiednich systemach i możemy ustalić, czy istnieje potrzeba działania. Z drugiej strony komunikacja z pracownikami firmy jest również dla nas ważna w regularnych odstępach czasu.

Usługa pulpitu zdalnego - dzięki czemu możesz pracować z dowolnego miejsca

Serwer terminali (obecnie nazywany „usługą pulpitu zdalnego”) dzięki administracja siecią IT umożliwia zdalną pracę ze wszystkimi aplikacjami i danymi przechowywanymi w przedsiębiorstwie - prawie tak, jakbyś był w biurze. Technicznie działa trochę jak telewizja, ponieważ tylko piksele powierzchni ekranu są przesyłane, to o wiele mniej danych, niż gdyby cały plik musiał zostać przesłany bezpośrednio.

Jest to szczególnie zauważalne, na przykład, gdy kolega prosi cię, abyś spojrzał z daleka na prezentację PowerPoint 60 MB. Wysyłanie wiadomości e-mail jest niemożliwe przy takim rozmiarze, ale w przypadku serwera terminali dostęp jest łatwy, ponieważ duży plik pozostaje na serwerze.

Serwer zdalnego pulpitu jest również szczególnie przydatny do uzyskiwania dostępu do centralnie zainstalowanych baz danych, takich jak system zarządzania towarami lub CRM, których nie można zabrać ze sobą na notebooki w drodze. Nawet przy stosunkowo wolnych połączeniach internetowych możliwe jest dość szybkie działanie z serwerem

Instalujemy i utrzymujemy serwer Windows

Windows Server jest sercem większości sieci IT. Na nim zarejestrowani są wszyscy użytkownicy, to miejsce przechowywania plików i praw użytkownika, które regulują, który użytkownik ma dostęp do zasobów. Drukarki dostępne w sieci również są tutaj instalowane i udostępniane użytkownikom.

Jeśli prowadzisz bazę danych, na przykład dla systemu zarządzania towarami lub adresów klientów, baza danych również powinna być przechowywana centralnie na serwerze Windows, aby wszyscy użytkownicy w sieci mieli do niej dostęp.

Jak wiesz, Windows Server jest domeną dla wszystkich danych Twojej firmy. Dlatego bardzo ważne jest, aby codziennie automatycznie tworzona była kopia zapasowa wszystkich danych na serwerze.

Aby serwer mógł wykonywać swoje zadania tak niezawodnie, jak to możliwe, można także pracować zapobiegawczo. Monitorujemy serwery Windows naszych klientów za pomocą monitorowania serwerów online. Ten system monitoruje wszystkie ważne funkcje serwera.


Dbamy o Twój serwer Poczty

Jako centralne „biuro pocztowe” w Twojej firmie, odbiera wiadomości e-mail dla wszystkich użytkowników z Internetu i rozsyła je do odpowiednich pracowników. Podobnie serwer Exchange odbiera wszystkie wiadomości e-mail napisane wewnętrznie w firmie i wysyła je przez Internet. Oprócz e-maili zarządza kalendarzami i książkami adresowymi dla wszystkich użytkowników w sieci.

Podczas pracy w zespole w firmie Exchange Server rozwija swoje mocne strony. Funkcja kalendarza umożliwia zwolnienie własnego kalendarza dla współpracowników w celu szybszego umawiania spotkań. Podobnie, możesz przekazać np. Skrzynkę pocztową zaufanemu współpracownikowi podczas świątecznych reprezentacji i wiele więcej.

Monitorowanie serwerów - dbamy o twoje serwery

Aby zminimalizować ryzyko, aby nie doszło do sytuacji w której wszyscy pracownicy firmy nie będą mogli pracować w przypadku awarii serwera, istnieją sposoby monitorowania prawidłowego działania serwera. W standardzie oferujemy w ramach administracji siecią IT oferujemy monitorowanie serwera jako standardowy pakiet bezpieczeństwa. Na wszystkich ważnych serwerach instalujemy oprogramowanie, które stale informuje nas o najważniejszych wydarzeniach na naszych monitorach np. Czy wszystkie wentylatory nadal działają, jak ciepło jest w serwerowni, czy wszystkie dyski twarde są nadal w porządku, status antywirusa Oprogramowanie, czy kopia zapasowa była uruchomiona i wiele więcej.


Tworzymy aktualną dokumentację IT

W ramach Administracja siecią IT Gdańsk, dokumentujemy najważniejsze ustawienia i hasła twojego działu IT i systematycznie ją aktualizujemy. Dokumentacja jest również podstawą naszej administracji siecią IT, dzięki czemu możesz pomóc współpracownikom oprócz osobistego opiekuna technicznego.

Sekret posiadania dobrej dokumentacji IT nie polega na tym, by nie ujawniać jej zakresu. Zdefiniujemy najważniejsze obszary stale je aktualizując.

 
Skontaktuj się z nami

Napisz do nas!