Bezpieczeństwo IT Gdańsk

Bezpieczeństwo IT Gdańsk


... abyś mógł spać spokojnie.

Oferujemy rozwiązania bezpieczeństwa, których potrzebujesz jako firma. Dobre bezpieczeństwo IT to bardziej kwestia dobrej koncepcji i organizacji niż dużego budżetu. Wspólnie z Tobą określamy Twoje wymagania dotyczące bezpieczeństwa IT, dzielimy się naszym doświadczeniem i tworzymy dla Ciebie całościową koncepcję, którą można również wdrożyć ekonomicznie.


Kopia zapasowa ważnych danych

Temat tworzenia kopii zapasowych danych jest najważniejsza w każdej sieci - bezbłędne i niezawodne tworzenie kopii zapasowych wszystkich danych IT jest nieuniknione w każdej firmie. Bez względu na to, co może się zdarzyć w sieci, wszystko jest dobrze, jeśli masz na czas kopię zapasową wszystkich dostępnych danych.

Dbamy o to, aby kopie zapasowe obejmowały wszystkie dane, nad którymi codziennie pracujesz.

Firewall - możesz spać spokojnie

Aby zabezpieczyć się przed zagrożeniami, które chcą wyrządzić ci krzywdę lub ukierunkować dane, potrzebny jest dobry firewall. Konfigurujemy i utrzymujemy, aby chronić twoją sieć IT przed atakami z Internetu. Dzięki bezpiecznym połączeniom VPN Ty i Twoi pracownicy możecie budować szyfrowane połączenie z siecią podczas podróży i uzyskiwać dostęp do swoich danych. W ten sposób można uzyskać dostęp zarówno do pamięci plików na serwerze w biurze, jak i na przykład wywoływać aplikacje na serwerze terminali.


Rozwiązania antywirusowe - ESET

Wirusy komputerowe stanowią duże zagrożenie dla Twojej sieci IT. Dlatego rozwiązanie antywirusowe dla całej firmy ma ogromne znaczenie. Równie ważne jest, aby wszystkie systemy operacyjne i programy były zawsze aktualne, tak aby było jak najmniej luk bezpieczeństwa.

Wirusy komputerowe, trojany lub robaki będą walczyć z naszymi rozwiązaniami antywirusowymi, oprócz serwerów, monitorowany jest ruch e-mail oraz wszystkie ruchy danych na stacjach roboczych komputera.

Szyfruj dysk twardy - ochrona przed kradzieżą

Szyfrowanie całego dysku twardego, np. notebooka, stanowi najlepszą ochronę wszystkich danych na tym urządzeniu. Nie można dać się zwieść logowaniu z hasłem w systemie Windows: Dopóki dysk twardy nie jest zaszyfrowany, można łatwo odczytać dane bez hasła.

Jeśli cały dysk twardy został zaszyfrowany, komputer wyświetli monit o podanie hasła podczas rozruchu, nawet przed załadowaniem systemu operacyjnego.


„Zimna” Kopia zapasowa

Większość firm tworzy kopie zapasowe we własnej firmie. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia częściowe lub całkowite przechowywanie wszystkich danych w zewnętrznym centrum danych.

Można nawet obejść się bez wewnętrznej kopii zapasowej i przenieść całą kopię zapasową serwerów korporacyjnych do centrum danych.

 
Skontaktuj się z nami

Napisz do nas!